Bezpieczni w Ruchu Drogowym 2024

W czwartek 8.02.2024r. w Szkole Podstawowej w Sicienku odbyła się gala wręczenia nagród II Edycji Konkursu Filmowego „Bezpieczni w Ruchu Drogowym”.

Komisariat Policji w Koronowie po raz drugi zorganizował konkurs promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym poprzez nagranie przez starszych uczniów szkół podstawowych krótkich filmików. W konkursie wzięło udział 14 szkół z terenu trzech gmin Koronowa, Sicienka oraz Dobrcza.

Dzieci z klas 7-8 miały przygotować trwające maksymalnie pięciominutowe spoty promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym widziane ich oczami. W sumie koronowscy policjanci otrzymali 21 filmów przygotowanych przez 90 dzieci, które wzięły w nim udział.

Uczniowie we wszystkich szkołach, które przystąpiły do konkursu, wykazali się wiedzą oraz profesjonalnym montażem spotów o tematyce bezpieczeństwa na drodze.

Podczas uroczystości wyróżniono 6 filmów. Ich autorzy, w sposób szczególny, wyróżnili się na tle innych nie tylko tematyką, ale również pomysłami oraz innowacyjnością. Laureatami konkursu „Bezpieczni w Ruchu drogowym” zostali uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Samsiecznie oraz Szkoły Podstawowej w Wierzchucinie Królewskim. Zachęcamy do obejrzenia relacji:
RELACJA FOTOGRAFICZNA
RELACJA FILMOWA