Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych -

święto obchodzone w Europie corocznie 5 maja, zapoczątkowane we Francji na początku lat 90 XX wieku, jako dzień godności osób niepełnosprawnych. Celem obchodów jest sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, w urzędzie oraz w życiu codziennym. Jest dniem manifestowania tolerancji i równouprawnienia. W ramach obchodów tego dnia w Polsce organizowany jest Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych. Obchodzony jest także Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Warto nadmienić, że tego dnia obchodzony jest zarówno Dzień Europy, jak i celebrowany jest w Radzie Europy "Dzień Tolerancji, Praw Człowieka i Integracji Europejskiej".

Materiały do pobrania:

Logo

Artykuły

Przydatne linki

Logo Koronowo
Logo Oke
Logotyp Bip
Logo Kuratorium
Logo Cke
Logotyp Men